Publicēja: vilakabiblio | Oktobris 3, 2013

Kļavu lapas lidojumā

02.10.13-1 028

*2. oktobrī Viļakas novada bibliotēkā uz savu gadskārtējo rudens tikšanos pulcējās literātu biedrības “Viļakas Pegazs” biedri un atbalstītāji.

Šoreiz novada bibliotēkas vadītāja Vija Circāne bija parūpējusies, lai rudenīgo kļavu lapas un ziedi uzbur dzejiskas noskaņas un atmiņas par aizgājušo vasaru. Atklājot pasākumu un uzrunājot klātesošos Vija vēlēja, lai dzejas rindas lido, kā koku lapas rudens vējā… Lai dzirkstī radošais gars un rodas jauni dzejas darbi. Pateicībā par sadarbību un lai rosinātu iedvesmu, Vija dāvināja kaņepju zariņus un brūnus kastanīšus, kā veiksmes un veselības talismanus.

Uz sarunu pasākuma dalībniekus aicināja biedrības “Viļakas Pegazs” vadītāja, rakstniece Santa Mežābele. Viņa sveica jaunatnācējus literātu biedrībā “Viļakas Pegazs” – Normundu Orlovu un Pēteri Boldānu, kura literārais pseidonīms Aussalīts. Normunds nu ir jaunākais biedrības biedrs. Septiņpadsmitgadīgais Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēknis jau 2008. gadā sāka rakstīt prozas darbus. Viņam patīk spēlēt ģitāru un 2011. gadā uzrakstīja savu pirmo dziesmu. Pasākuma laikā Normunds gan dzeju lasīja, gan dziedāja paša sacerētas dziesmas.

Savu darbu “Es esmu savā pilsētā” nolasīja Ilze Keiša. Darbs bija iesniegts radošu darbu konkursā “Viļakai 720” un tika godalgots. “Esmu atgriezies, un mana sirds, beidzot nomierinājusies, saprot, ka šeit ir mana vieta. Paldies Dievam, esmu mājās!” – raksta Ilze.

Rutta Jeromāne šoreiz lasīja dzeju, kura, kā viņa pati saka, publicēšanai nav domāta. Tā ir romantiska, intīma un dziļdomīga… Aussalīts dzejas ritmos gleznoja rudeni, bet Mežābele lasīja savu dzeju, kas publicēta dzejas krājumā “Dvēseles aka”.

Pasākumā piedalījās dzejniece, publiciste un žurnāliste Zinaīda Logina. Šādos “Viļakas Pegaza” saietos Zina ir biežs ciemiņš un Santas vārdiem runājot, Zina nav nekāds ciemiņš, viņa ir savējais.

Bildēs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: