Publicēja: vilakabiblio | marts 29, 2014

Viļakas novada bibliotekāru seminārā

28.03.14 031

* Viļakas novada bibliotekāru seminārs 28. martā

28. martā Viļakas novada bibliotēkā notika novada publisko bibliotēku darbinieku seminārs.

Nodarbību ievaddaļā Viļakas novada bibliotēkas direktore Vija Circāne sveica dalībniekus ar gadskārtējo novada bibliotēku darbinieku pavasara semināru Viļakā un novēlēja, lai šis gads ir radošs, ražens un interesants ikvienam no mums.

Jau kļuvis par tradīciju, ka nodarbības ievada kāda interesanta cilvēka saistošs stāstījums par to, ko ikdienā mēs lietojam, bet neaizdomājamies par šo lietu izcelsmi un vēsturi. To var attiecināt arī uz naudas zīmēm un monētām. Tāpēc šoreiz ar semināra dalībniekiem tikās novadpētnieks un kolekcionārs Dzintars Dvinskis. Viņa saistošais stāstījums par naudas laikiem Latvijā „No vērdiņa līdz latam un eiro” kopumā parādīja naudas ceļu mūsu mazajā zemītē.

Semināra gaitā Viļakas novada bibliotēku 2013. gada darba pārskatus analizēja Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.

„2013. gads manā bibliotēkā”. Viļakas novada Viļakas, Žīguru, Medņevas, Kupravas, Rekovas un Vecumu bibliotēku vadītāji prezentēja sava darba pārskatus par 2013. gadu un analizēja problēmsituācijas.

Viļakas novada pašvaldības darba aizsardzības speciāliste Sintija Strapcāne informēja klātesošos par darba drošības prasībām darba laikā bibliotēkā.

Viļakas novada bibliotēkas bibliotekāre Aija Lesniece veica Ingunas Baueres grāmatu apskatu. Ingunas Baueres dzīves un daiļrades galvenais motīvs: „Būt Latvijā un latvietei ir Dieva izredzētība un gods”. Sarunu par savu pēdējo izlasīto grāmatu turpināja Medņevas bibliotēkas vadītāja Anita Smuškova, Vecumu bibliotēkas vadītāja Aija Locāne, Rekovas bibliotēkas vadītāja Anita Kokoreviča un Kupravas bibliotēkas vadītāja Edita Viļuma.

Bibliotekāru nodarbībās piedalījās Viļakas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Šaicāne un kultūras metodiķe Sandra Ločmele. Sarmīte Šaicāne izteica savu novada bibliotēku darba vērtējumu un aicināja bibliotekārus arī šogad būt aktīviem novada pasākumos un svētkos. Šogad Viļakas novadam aprit 5 gadi un bibliotēkām šis gads varētu būt bagāts ar radošām iecerēm.

Semināra dalībnieki apskatīja krievu mākslinieces Natālijas Pugačovas gleznu, grafikas un skulptūru izstādi, kas izstādīta bibliotēkā un varēja izmantot iespēju apmeklēt izstādi „Sibīrijas dzīvesstāsts fotogrāfijās” Viļakas muzejā.

 Bildēs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: