Publicēja: vilakabiblio | augusts 17, 2015

Kultūrvēsturiskas studijas Ziemeļvidzemē

Gaujas tramvajs

13. augustā Viļakas novada publisko bibliotēku darbinieki un literātu klubiņa “Viļakas Pegazs” biedri kultūrvēsturisko studiju ietvaros apmeklēja Valmieru, Rūjienu, Naukšēnus un Zvārtavas pili.

Laika apstākļi bija pateicīgi, lai dienas pirmajā pusē ar “Gaujas tramvaju” braucot pa Gauju ar interesi klausītos Gaujas laivinieka (“Gaujas tramvaja” vadītāja) stāstījumu. Dienas vidū pie Rūjienas Izstāžu zāles sagaidīja un ar rūveniešu ievērības cienīgākajām vietām iepazīstināja Izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa. Pēcpusdienā ceļotājus no Viļakas novada sagaidīja Rūjienas pilsētas bibliotēkas vadītāja Maija Jostsone un bibliotēkas darbinieki. Tālāk ceļš veda uz Naukšēniem, kur bija interesanta tikšanās Naukšēnu Cilvēkmuzejā un eļļu degustācija Naukšēnu muižas klētī. Pievakarē Zvārtavas pils lievenī ekskursantus sagaidīja pils pārvaldnieks Vitālijs Vilciņš un izrādīja pils burvību.

Par iespēju apskatīt interesantas vietas Ziemeļvidzemē ekskursanti pateicas gan Viļakas novada pašvaldībai, gan literātu biedrībai “Viļakas Pegazs” un autobusiņa vadītājam Mārtiņam Kaļānam.

Vairāk bildēs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: