Publicēja: vilakabiblio | marts 4, 2016

Stompaku kauju atceroties

02.03.16 076

Lai atcerētos nacionālo partizānu kauju ar Padomju Savienības NKVD izveidoto iznīcinātāju bataljonu (“istrebiteļi”) , kura notika pirms 71 gada Stompaku (Susāju pagasts, Viļakas novads) purvā, Viļakas novada bibliotēkā 2. martā pulcējās Viļakas ģimnāzijas skolēni un cilvēki, kurus interesē latviešu pēckara partizānu vēsture.

Atceres pasākumu atklāja Susāju pagasta pārvaldnieks Ilmārs Locāns. Viņš uzsvēra ka Stompaku kaujai ir izcila nozīme ne tikai Viļakas novada un Ziemeļlatgales, bet kopumā arī visas Latvijas pretošanās kustības vēsturē.

Nacionālo partizānu piemiņas iemūžinātājs Zigfrīds Berķis stundu garā stāstījumā pasākuma dalībniekus sīki iepazīstināja ar Stompaku kaujas vietas karti un bijušo kaujinieku atmiņām.

Šķilbēnu pagastā dzimusi tagadējā balvēniete Domicella Pundure, kas bija to dienu aculieciniece, atceroties liktenīgo kauju mudināja būt modriem, jo pasaule arī šodien ir nemierīga.

Atceres pasākums noslēdzās ar izbraucienu pie nacionālo partizānu komandiera Pētera Supes pieminekļa, kas novietots netālu no Viļakas Romas katoļu baznīcas ceļa Viļaka – Kārsava malā. Šeit ir arī piemiņas vieta tiem Ziemeļlatgales nacionālajiem partizāniem, kuri ziedoja savas dzīvības Latvijai cīņā pret komunistisko okupācijas režīmu.

Tuvākajā nākotnē iecerēts labiekārtot nacionālo partizānu kaujas piemiņas vietu Stompaku purvā un salabot ceļu uz partizānu mītnēm.

Bildēs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: