Publicēja: vilakabiblio | februāris 17, 2020

Mīlestības nekad nav par daudz!

Literātu biedrība „Viļakas Pegazs” februārī svin savu dzimšanas dienu. Lai sajustu labo vārdu pieskārienus dvēselei un ar tiem sildītu sirdis, Valentīndienas pēcpusdienā vārda mākslinieki un dzejas draugi pulcējās Viļakas novada bibliotēkā. Par romantiskiem tikšanās brīžiem, kad “gadi ar tevi plūst īsi kā sprīži”, dzejā runāja biedrības vadītāja Antoņina Ločmele. Ilze Keiša klausītājus priecēja ar izjustu miniatūru. Rutta Jeromāne vēlas atmiņā iesiet „mūžības skaistākos mirkļus” ar gadalaiku maiņu un personīgajiem pārdzīvojumiem. Ilga Bukovska dzejā krievu valodā apraksta dabas ainavu burvību.

Mūsu ciemiņš, Ilgas kundzes meita, Viļakas novada Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne klausītājiem atklāja sirsnīgus vārdus, ko  veltījusi mātei jubilejā. Dažādos dzīves posmos māmiņa salīdzināta ar kādu ziedu, kura krāšņumu ar mīlestību veltījusi vispirms saviem bērniem. Ilze atslodzi un iedvesmu rod pie dabas. Viņas miniatūrās un dzejā atspoguļojas dvēseles ilgas, domu brīvais lidojums Visumā. Vārdi plūst viegli un melodiski.

Ar savām pārdomām par dzīvi, laika vērtību un katra mirkļa skaistumu dalījās žurnāliste Zinaīda Logina, kura labprāt apmeklē dzejas pasākumus Viļakā. No viņas allaž staro sirsnība un dzīvesprieks.

Par tikšanos liriskās noskaņās prieku pauda Gulbenes literātu kluba „Autogrāfs” dalībnieks Arvis Degums.

Starp daudziem ikdienas darbiem un priestera pienākumiem laiku dzejas pasaules baudīšanai atrada arī Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, kurš savā uzrunā lakoniski pateica būtiskāko: „Mīlestības nekad nav par daudz!”

Pasākumu kuplināja lasītāju klubiņa „Mantinieces” dalībnieces. Bibliotēkas darbinieces viesiem dāvināja laminētas grāmatzīmes ar sirsniņām un citātus par mīlestību. Sirsnīgas sarunas turpinājās pie aromātiskas zāļu tējas tases.

Paldies visiem par gaismu, sirds siltumu un mīlestību, ko visi kopā varējām baudīt Mīlestības svētkos!

Liriskajās emocijās dalījās Viļakas novada bibliotēkas vadītāja Rutta Jeromāne

Foto: V.  Bukšs, R. Jeromāne

Vairāk bildēs

 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: