Publicēja: vilakabiblio | jūnijs 16, 2022

Ar grāmatu rokās un gaismu sirdī

2022. gada 14. jūnijā Aija Lesniece svinētu 70 gadu jubileju, bet 7. martā stāja pukstēt viņas sirds…

Aija šajā saulē ielidoja ar bezdelīgām un lakstīgalu balsīm ziedu mēneša jūnija 14. dienā. Bērnu dienas aizritēja meža, pļavas un strauta skaņu un tēlu pasaulē. Šajā brīnumu telpā kā sapņu pasaulē iegrima un palika. Savā novadā, savā Latgalē.

Pēc Viļakas vidusskolas un Kultūras un izglītības darbinieku tehnikuma pabeigšanas visu savu dzīvi ir veltījusi savam pierobežas (Balvu, Viļakas) novadam.

 1971. gada 1. augustā Aija darba gaitas sāk Viļakas pilsētas Bērnu bibliotēkā. No 1985. gada ir minētās bibliotēkas vadītāja. Šo darbu sekmīgi, radoši un atbildīgi veic līdz 2007. gadam, kad Bērnu bibliotēku pievieno Viļakas pilsētas bibliotēkai. Tur Aija turpina darbu līdz 2016. gada decembrim. Viņa apkalpo un konsultē bibliotēkas apmeklētājus, organizē tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem, politiskiem darbiniekiem, dažādu profesiju interesantiem cilvēkiem.

45 gadi no darbīgā mūža veltīti grāmatai, ziediem un bibliotēkai.

Aija vienmēr bija kā pavasara saulīte, ap kuru pulcējās un darbojās bērni un jaunieši. Viņa regulāri apmeklēja lasītāju klubiņa “Mantinieces” pasākumus. Bija čakla grāmatu un periodisko izdevumu lasītāja. Sekoja kultūras norisēm Latvijā.

2011. gada 18. novembrī Aija Lesniece apbalvota ar Viļakas novada Domes Pateicības rakstu par ieguldījumu darbā ar bērniem un jauniešiem un 2016. gada decembrī par mūža devumu bibliotēkā.

Cilvēks aiziet, bet paliek Aijas sapņu pasaule un neatrisināta krustvārdu mīkla ar jautājumu, kas ir cilvēka mūžs? Kāpēc mūžīgā un mainīgā pasaule, kas ir gan apburoša, gan nogurdinoša, šajā bezgalīgajā daudzveidībā liek priecāties, iegūt un zaudēt? Kāpēc? Bet varbūt tieši tāds ir bagāta Cilvēka mūžs!

Jaukās atmiņās par kolēģi Aiju dalījās Vilis Bukšs.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: